Taiyo Yuden EMK316ABJ226ML-T
EMK316ABJ226ML-T picture photo
Mfg. Part Number
EMK316ABJ226ML-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 16V X5R 1206
Datasheet Download
EMK316ABJ226ML-T.pdf
Availability of EMK316ABJ226ML-T
QUANTITY
EMK316ABJ226ML-T Order Process
Ship out your order
Specifications of EMK316ABJ226ML-T
Internal Part NumberEIS-EMK316ABJ226ML-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMK316ABJ226ML-T
Related LinksEMK316AB, EMK316ABJ226ML-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
EMK316ABJ226ML-T Details Description
Related parts for EMK316ABJ226ML-T
JUMPER-H1503TR/A2015A/H1501TR10" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
EXTRUSION FRONT NON-EMC 5.00" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 5V datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 45MA 21 OHM SMD datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A TO220-5 datasheet.pdf
NETWORK SWITCH datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 130POS datasheet.pdf