CTS Electronic Components 520N10HA26M0000
520N10HA26M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520N10HA26M0000
Brief Description
OSC VCTCXO 26.000MHZ CSNWV SMD
Datasheet Download
520N10HA26M0000.pdf
Availability of 520N10HA26M0000
QUANTITY
520N10HA26M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N10HA26M0000
Internal Part NumberEIS-520N10HA26M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N10HA26M0000
Related Links520N10H, 520N10HA26M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N10HA26M0000 Details Description
Related parts for 520N10HA26M0000
IC SWITCH SPDT SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR 3INPUT 16SOEIAJ datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 8PWR 20SGL 3.18MM datasheet.pdf
CAP CER 4.2PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 180PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 76 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf