CTS Electronic Components 520N10HT26M0000
520N10HT26M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520N10HT26M0000
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520N10HT26M0000.pdf
Availability of 520N10HT26M0000
QUANTITY
520N10HT26M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N10HT26M0000
Internal Part NumberEIS-520N10HT26M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N10HT26M0000
Related Links520N10H, 520N10HT26M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N10HT26M0000 Details Description
Related parts for 520N10HT26M0000
DIP CABLE - CDR14G/AE14M/CDR14G datasheet.pdf
VARISTOR 819V 40KA SQUARE datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 50MA 570 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
10.8MM RA GUIDE SOCKET datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 2.8NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf
TV 66C 66#22D PIN PLUG datasheet.pdf
6800UF 450V 90X220MM 105C 5000H datasheet.pdf