CTS Electronic Components 520N25CA16M3680
520N25CA16M3680 picture photo
Mfg. Part Number
520N25CA16M3680
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520N25CA16M3680.pdf
Availability of 520N25CA16M3680
QUANTITY
520N25CA16M3680 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N25CA16M3680
Internal Part NumberEIS-520N25CA16M3680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency16.368MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N25CA16M3680
Related Links520N25C, 520N25CA16M3680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N25CA16M3680 Details Description
Related parts for 520N25CA16M3680
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 92K OHM 10% 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 0.698 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 5W T18 datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 84 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
DIP CABLE 20POS datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf