CTS Electronic Components 520N25CT16M3680
520N25CT16M3680 picture photo
Mfg. Part Number
520N25CT16M3680
Brief Description
OSC TCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520N25CT16M3680.pdf
Availability of 520N25CT16M3680
QUANTITY
520N25CT16M3680 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N25CT16M3680
Internal Part NumberEIS-520N25CT16M3680
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency16.368MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N25CT16M3680
Related Links520N25C, 520N25CT16M3680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N25CT16M3680 Details Description
Related parts for 520N25CT16M3680
IDC CABLE - MKR34K/MC34M/MPD34K datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 61.2V 2KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN RING TONG 22-18AWG #4 datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ SLOW DBL PULS datasheet.pdf
RES 681 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 56MM datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
M1000 HDR ASSY 8R 24MM datasheet.pdf
RES 33K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf