CTS Electronic Components 520N25CT20M0000
520N25CT20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520N25CT20M0000
Brief Description
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520N25CT20M0000.pdf
Availability of 520N25CT20M0000
QUANTITY
520N25CT20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N25CT20M0000
Internal Part NumberEIS-520N25CT20M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N25CT20M0000
Related Links520N25C, 520N25CT20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N25CT20M0000 Details Description
Related parts for 520N25CT20M0000
FILTER LINE RFI MED .250 1A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 1.13KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER FREQ PROGR 28SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
MARKER LABELS 1 ROLL=1000 STRIPS datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V U2J RADIAL datasheet.pdf
RES 126K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 4A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf