CTS Electronic Components 520N25DT38M4000
520N25DT38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520N25DT38M4000
Brief Description
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520N25DT38M4000.pdf
Availability of 520N25DT38M4000
QUANTITY
520N25DT38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N25DT38M4000
Internal Part NumberEIS-520N25DT38M4000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N25DT38M4000
Related Links520N25D, 520N25DT38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N25DT38M4000 Details Description
Related parts for 520N25DT38M4000
FIXED IND 560UH 3.6A 140 MOHM TH datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 298.12UH SMD datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 80 PC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf
IC MCU ARM 256KB FLASH 121BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf