CTS Electronic Components 520N25HA38M4000
520N25HA38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520N25HA38M4000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520N25HA38M4000.pdf
Availability of 520N25HA38M4000
QUANTITY
520N25HA38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N25HA38M4000
Internal Part NumberEIS-520N25HA38M4000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N25HA38M4000
Related Links520N25H, 520N25HA38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N25HA38M4000 Details Description
Related parts for 520N25HA38M4000
IC Z8 GP MCU 32K OTP 28SSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
PLASTIC OPTICAL FIBER OSIPMIR-4 datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5MM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.8V datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf