CTS Electronic Components 520R10HA16M3677
520R10HA16M3677 picture photo
Mfg. Part Number
520R10HA16M3677
Brief Description
OSC VCTCXO 16.367667MHZ SMD
Datasheet Download
520R10HA16M3677.pdf
Availability of 520R10HA16M3677
QUANTITY
520R10HA16M3677 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520R10HA16M3677
Internal Part NumberEIS-520R10HA16M3677
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency16.367667MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520R10HA16M3677
Related Links520R10H, 520R10HA16M3677 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520R10HA16M3677 Details Description
Related parts for 520R10HA16M3677
SENSOR TEMP datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 12VDC TERM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 80V 32A PPAK SO-8 datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
POT 5.0K OHM CERM 2W +/-100 PPM datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 125MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT SKT datasheet.pdf