CTS Electronic Components 520R15IT26M0000
520R15IT26M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520R15IT26M0000
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520R15IT26M0000.pdf
Availability of 520R15IT26M0000
QUANTITY
520R15IT26M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520R15IT26M0000
Internal Part NumberEIS-520R15IT26M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520R15IT26M0000
Related Links520R15I, 520R15IT26M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520R15IT26M0000 Details Description
Related parts for 520R15IT26M0000
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V datasheet.pdf
RES 220 OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
D4N-2DLE datasheet.pdf
CORD GRIP, M20, SS, TPE, 9-13 MM datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 11A TO252-3 datasheet.pdf