CTS Electronic Components 520R25IT16M3680
520R25IT16M3680 picture photo
Mfg. Part Number
520R25IT16M3680
Brief Description
OSC TCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520R25IT16M3680.pdf
Availability of 520R25IT16M3680
QUANTITY
520R25IT16M3680 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520R25IT16M3680
Internal Part NumberEIS-520R25IT16M3680
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency16.368MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520R25IT16M3680
Related Links520R25I, 520R25IT16M3680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520R25IT16M3680 Details Description
Related parts for 520R25IT16M3680
RES SMD 22K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MODULATOR DRVR 10GBPS 24-TQFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT TIN .100 datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 22.48MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES SMD 8K OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf