CTS Electronic Components 520T10DA38M4000
520T10DA38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520T10DA38M4000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520T10DA38M4000.pdf
Availability of 520T10DA38M4000
QUANTITY
520T10DA38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520T10DA38M4000
Internal Part NumberEIS-520T10DA38M4000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520T10DA38M4000
Related Links520T10D, 520T10DA38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520T10DA38M4000 Details Description
Related parts for 520T10DA38M4000
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 240V datasheet.pdf
IC D/A CONV 14BIT R-R DUAL16SSOP datasheet.pdf
TERM RING TUBE N INS 4AWG 3/8 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
RES 33 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
UPS SMART ONLINE RACKMOUNT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CONN DC-12.4GHZ TERM M TNC datasheet.pdf
SCREW,CAP,SOCKET HEAD (M4X12) datasheet.pdf
CAP FILM 0.75UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf