CTS Electronic Components 520T15HT13M0000
520T15HT13M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520T15HT13M0000
Brief Description
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520T15HT13M0000.pdf
Availability of 520T15HT13M0000
QUANTITY
520T15HT13M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520T15HT13M0000
Internal Part NumberEIS-520T15HT13M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency13MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520T15HT13M0000
Related Links520T15H, 520T15HT13M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520T15HT13M0000 Details Description
Related parts for 520T15HT13M0000
IC OPAMP VFB 200MHZ 14SO datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SECURITY SUPERVISOR 16-QFN datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FLAT FO CAB.ASS-0,3M 1X LC DUP.1 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf