CTS Electronic Components 520T20IT19M2000
520T20IT19M2000 picture photo
Mfg. Part Number
520T20IT19M2000
Brief Description
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520T20IT19M2000.pdf
Availability of 520T20IT19M2000
QUANTITY
520T20IT19M2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520T20IT19M2000
Internal Part NumberEIS-520T20IT19M2000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520T20IT19M2000
Related Links520T20I, 520T20IT19M2000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520T20IT19M2000 Details Description
Related parts for 520T20IT19M2000
IC SW TX/FX CTRLR/PHY/MEM 128QFP datasheet.pdf
CAP ALUM 20UF 25V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC SS CLOCK GENERATOR 8TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SNAP SPADE INSULKRIMP TAPED datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC VERT 29POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 316 OHM 1% 20W datasheet.pdf