CTS Electronic Components 520T25CA38M4000
520T25CA38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520T25CA38M4000
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520T25CA38M4000.pdf
Availability of 520T25CA38M4000
QUANTITY
520T25CA38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520T25CA38M4000
Internal Part NumberEIS-520T25CA38M4000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520T25CA38M4000
Related Links520T25C, 520T25CA38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520T25CA38M4000 Details Description
Related parts for 520T25CA38M4000
IC MIXER LNA 1GHZ 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 48CABGA datasheet.pdf
LED CBI 5MM GRN WATER CLEAR QUAD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 3A TO-220F datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 348 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 500MA AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
HEAT GUN 350 ESD PRCISN TOOL KIT datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.1K OHM 1% RADIA datasheet.pdf