Switchcraft Inc. 5282-7PG-330
5282-7PG-330 picture photo
Mfg. Part Number
5282-7PG-330
Brief Description
CONN RCPT 7POS INLINE PIN
Datasheet Download
5282-7PG-330.pdf
Availability of 5282-7PG-330
QUANTITY
5282-7PG-330 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5282-7PG-330
Internal Part NumberEIS-5282-7PG-330
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions7
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Current Rating-
Voltage - Rated600V
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5282-7PG-330
Related Links5282-7, 5282-7PG-330 Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
5282-7PG-330 Details Description
Related parts for 5282-7PG-330
CONN SMB JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
IC TEMP SW OPEN DRAIN SOT23A-5 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 9V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 5A DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 13.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf