E-T-A 530-K-4-04-20A
530-K-4-04-20A picture photo
Mfg. Part Number
530-K-4-04-20A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 20A 240VAC 110VDC
Datasheet Download
530-K-4-04-20A.pdf
Availability of 530-K-4-04-20A
QUANTITY
530-K-4-04-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 530-K-4-04-20A
Internal Part NumberEIS-530-K-4-04-20A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series530
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating20A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC110V
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)530-K-4-04-20A
Related Links530-K-4, 530-K-4-04-20A Datasheet, E-T-A Distributor
530-K-4-04-20A Details Description
Related parts for 530-K-4-04-20A
CONV D/A 12BIT 100MSPS 28SOIC datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
DFKH COMPENSATED CHOKE 1A datasheet.pdf
CAP CER 2.3PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 30 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
TV 61C 61#20 PIN PLUG datasheet.pdf
1200UF 63V 19.05X41.28 85C AXI datasheet.pdf