Hirose Electric Co Ltd H2BXT-10106-W8
H2BXT-10106-W8 picture photo
Mfg. Part Number
H2BXT-10106-W8
Brief Description
JUMPER-H1500TR/A3048W/X 6"
Datasheet Download
H2BXT-10106-W8.pdf
Availability of H2BXT-10106-W8
QUANTITY
H2BXT-10106-W8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2BXT-10106-W8
Internal Part NumberEIS-H2BXT-10106-W8
Contact EndSocket to Cable (Round)
Length6.0" (152.4mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishTin
ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2BXT-10106-W8
Related LinksH2BXT-1, H2BXT-10106-W8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2BXT-10106-W8 Details Description
Related parts for H2BXT-10106-W8
IC VREF SERIES 3V 8UMAX datasheet.pdf
RES 15.0K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN EDGE CARD 170POS VERT PRESS datasheet.pdf