Silicon Labs 530BC312M500DGR
530BC312M500DGR picture photo
Mfg. Part Number
530BC312M500DGR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 312.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
530BC312M500DGR.pdf
Availability of 530BC312M500DGR
QUANTITY
530BC312M500DGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 530BC312M500DGR
Internal Part NumberEIS-530BC312M500DGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystal Oscillators and Voltage Controlled Oscillators
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi530
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency312.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±7ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)98mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)530BC312M500DGR
Related Links530BC31, 530BC312M500DGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
530BC312M500DGR Details Description
Related parts for 530BC312M500DGR
IC OPAMP GP 3.6MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5K OHM 10% 30W datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 50V 20% 2824 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 47UF 10V 1411 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
381 TB PL PL DIN/RAIL A datasheet.pdf
OSC MEMS 66.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf