Silicon Labs 530EC156M250DGR
530EC156M250DGR picture photo
Mfg. Part Number
530EC156M250DGR
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
530EC156M250DGR.pdf
Availability of 530EC156M250DGR
QUANTITY
530EC156M250DGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 530EC156M250DGR
Internal Part NumberEIS-530EC156M250DGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
SeriesSi530
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±7ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)121mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)530EC156M250DGR
Related Links530EC15, 530EC156M250DGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
530EC156M250DGR Details Description
Related parts for 530EC156M250DGR
RES SMD 1.47M OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 5.36KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OP AMP QUAD VIDEO 14-LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN 50POS IDC RIBBON CABLE SOCK datasheet.pdf
SIZE 22, CLASS D, TERMINAL JUNCT datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf