Vishay/Dale RNC50H2213FRR36
RNC50H2213FRR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2213FRR36
Brief Description
RES 221K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2213FRR36.pdf
Availability of RNC50H2213FRR36
QUANTITY
RNC50H2213FRR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2213FRR36
Internal Part NumberEIS-RNC50H2213FRR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2213FRR36
Related LinksRNC50H2, RNC50H2213FRR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2213FRR36 Details Description
Related parts for RNC50H2213FRR36
IC REG LDO 3V 0.5A TO263-5 datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10V 10% 2924 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FIFO SS 131X18 20NS 64QFP datasheet.pdf
TRANSFORMER GROUND FAULT RELAY datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
LABEL CARD YELLOW datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOT23 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 3.7A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 2% 3.9W 0603 datasheet.pdf