Silicon Labs 530FC155M520DGR
530FC155M520DGR picture photo
Mfg. Part Number
530FC155M520DGR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 155.52MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
530FC155M520DGR.pdf
Availability of 530FC155M520DGR
QUANTITY
530FC155M520DGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 530FC155M520DGR
Internal Part NumberEIS-530FC155M520DGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi530
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency155.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±7ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)98mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA