Silicon Labs 530FC312M500DGR
530FC312M500DGR picture photo
Mfg. Part Number
530FC312M500DGR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 312.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
530FC312M500DGR.pdf
Availability of 530FC312M500DGR
QUANTITY
530FC312M500DGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 530FC312M500DGR
Internal Part NumberEIS-530FC312M500DGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi530
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency312.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±7ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)98mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)530FC312M500DGR
Related Links530FC31, 530FC312M500DGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
530FC312M500DGR Details Description
Related parts for 530FC312M500DGR
CAP CER 5600PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 39K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8-BIT 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 5A 6V datasheet.pdf
IC CPLD 640MC 6.96NS 100TQFP datasheet.pdf
RES 51K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 120W datasheet.pdf