Silicon Labs 530FC312M500DGR
530FC312M500DGR picture photo
Mfg. Part Number
530FC312M500DGR
Brief Description
OSCILLATOR XO 312.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
530FC312M500DGR.pdf
Availability of 530FC312M500DGR
QUANTITY
530FC312M500DGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 530FC312M500DGR
Internal Part NumberEIS-530FC312M500DGR
TypeXO (Standard)
Frequency312.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±7ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)98mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)530FC312M500DGR
Related Links530FC31, 530FC312M500DGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
530FC312M500DGR Details Description
Related parts for 530FC312M500DGR
IC 2SLT PC CARD/SC CTLR 288-PBGA datasheet.pdf
IC DAS 8CH12BIT 100KHZ TH 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
FUSE 4000A 600V 4BKN/65 AR datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 700MA 70 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf