Silicon Labs 531BC148M500DGR
531BC148M500DGR picture photo
Mfg. Part Number
531BC148M500DGR
Brief Description
OSCILLATOR XO 148.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
531BC148M500DGR.pdf
Availability of 531BC148M500DGR
QUANTITY
531BC148M500DGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 531BC148M500DGR
Internal Part NumberEIS-531BC148M500DGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
SeriesSi531
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency148.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±7ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)98mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)531BC148M500DGR
Related Links531BC14, 531BC148M500DGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
531BC148M500DGR Details Description
Related parts for 531BC148M500DGR
FUSE BRD MNT 1A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 350MA NO 6-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL RCPT PNL MNT datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35 datasheet.pdf