Silicon Labs 531FC156M250DG
531FC156M250DG picture photo
Mfg. Part Number
531FC156M250DG
Brief Description
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
531FC156M250DG.pdf
Availability of 531FC156M250DG
QUANTITY
531FC156M250DG Order Process
Ship out your order
Specifications of 531FC156M250DG
Internal Part NumberEIS-531FC156M250DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
SeriesSi531
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±7ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)98mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)531FC156M250DG
Related Links531FC15, 531FC156M250DG Datasheet, Silicon Labs Distributor
531FC156M250DG Details Description
Related parts for 531FC156M250DG
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
IC CLK SYNC/JITTER CLEANR 48VQFN datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 29.7V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
IC BUFFER TTL NON-INVERT 6ULLGA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.27MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf