Silicon Labs 531FC622M080DGR
531FC622M080DGR picture photo
Mfg. Part Number
531FC622M080DGR
Brief Description
OSCILLATOR XO 622.08MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
531FC622M080DGR.pdf
Availability of 531FC622M080DGR
QUANTITY
531FC622M080DGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 531FC622M080DGR
Internal Part NumberEIS-531FC622M080DGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
SeriesSi531
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency622.08MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±7ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)98mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)531FC622M080DGR
Related Links531FC62, 531FC622M080DGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
531FC622M080DGR Details Description
Related parts for 531FC622M080DGR
BASE PWR DATA RACEWAY 8' OWHT datasheet.pdf
IC RESET CPU BIPOLAR 3.8V 5SSOP datasheet.pdf
RES SMD 15.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IGBT MOD TRENCH DUAL SOURCE SP4 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
PLUG BANANA STD RT ANG BLACK datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
FEED GUIDE datasheet.pdf
JUMPER SLIDE 2-WAY datasheet.pdf
CTV 3C 3#20 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT datasheet.pdf