Silicon Labs 535AB156M250DG
535AB156M250DG picture photo
Mfg. Part Number
535AB156M250DG
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
535AB156M250DG.pdf
Availability of 535AB156M250DG
QUANTITY
535AB156M250DG Order Process
Ship out your order
Specifications of 535AB156M250DG
Internal Part NumberEIS-535AB156M250DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSi535/536 Ultra-Low Jitter Differential Oscillators
Clock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi535 and Si536 Series
Si535 and Si536 Series
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi535
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)121mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)535AB156M250DG
Related Links535AB15, 535AB156M250DG Datasheet, Silicon Labs Distributor
535AB156M250DG Details Description
Related parts for 535AB156M250DG
RES SMD 11K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
JUMPER-H1507TR/A3049A/X 4" datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 10.5VWM 19VC MELF datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
COVER HINGED STR 12X12X48" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
AMP CT MT AMP-IN HDR-H YEL 15P datasheet.pdf
CAP FILM 0.0082UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf
CAP FILM 0.91UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf