Vishay/Sprague 53D112G035GE6E3
53D112G035GE6E3 picture photo
Mfg. Part Number
53D112G035GE6E3
Brief Description
1100UF 35V 19.3X29 85C AXI
Datasheet Download
53D112G035GE6E3.pdf
Availability of 53D112G035GE6E3
QUANTITY
53D112G035GE6E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 53D112G035GE6E3
Internal Part NumberEIS-53D112G035GE6E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package109
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)53D112G035GE6E3
Related Links53D112G, 53D112G035GE6E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
53D112G035GE6E3 Details Description
Related parts for 53D112G035GE6E3
OPTOISO 3.75KV DARLINGTON 4SOP datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION AD9629 40MSPS datasheet.pdf
CONDUCT MARKER CARRIER CLOSED datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DBL 2MM SMD datasheet.pdf
PAC-QTUM-SD25-V1 CBL ASSY datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 410MA 600 MOHM datasheet.pdf
CBL TIE MNT RIVET/SCREW 3/16" WR datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf