Vishay/Sprague 53D143G016JL6
53D143G016JL6 picture photo
Mfg. Part Number
53D143G016JL6
Brief Description
14000UF 16V 25.4X53.98 85C AXI
Datasheet Download
53D143G016JL6.pdf
Availability of 53D143G016JL6
QUANTITY
53D143G016JL6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 53D143G016JL6
Internal Part NumberEIS-53D143G016JL6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)53D143G016JL6
Related Links53D143, 53D143G016JL6 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
53D143G016JL6 Details Description
Related parts for 53D143G016JL6
OSC XO 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf