Vishay/Sprague 53D152F100JL6
53D152F100JL6 picture photo
Mfg. Part Number
53D152F100JL6
Brief Description
1500UF 100V 25.4X53.98 85C AXI
Datasheet Download
53D152F100JL6.pdf
Availability of 53D152F100JL6
QUANTITY
53D152F100JL6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 53D152F100JL6
Internal Part NumberEIS-53D152F100JL6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)53D152F100JL6
Related Links53D152, 53D152F100JL6 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
53D152F100JL6 Details Description
Related parts for 53D152F100JL6
REG SW -15V .3A VERT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
IC MOSFET DVR AND/INV 14DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SW ROTRY DP 1/4A SOLDER TERM datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SPI OCTAL 20TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf