Vishay/Sprague 53D182F200MD6
53D182F200MD6 picture photo
Mfg. Part Number
53D182F200MD6
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
1800UF 200V 34.93X104.78 85C AXI
Datasheet Download
53D182F200MD6.pdf
Availability of 53D182F200MD6
QUANTITY
53D182F200MD6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 53D182F200MD6
Internal Part NumberEIS-53D182F200MD6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)53D182F200MD6
Related Links53D182, 53D182F200MD6 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
53D182F200MD6 Details Description
Related parts for 53D182F200MD6
WIRE MARKER B/W .10-.20"250PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X5R 0603 datasheet.pdf
090III 16P CAP ASSY datasheet.pdf
DSUB 9 F NMB datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 6.8V VMD3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf