Vishay/Sprague 53D371F250JP6
53D371F250JP6 picture photo
Mfg. Part Number
53D371F250JP6
Brief Description
370UF 250V 25.4X66.68 85C AXI
Datasheet Download
53D371F250JP6.pdf
Availability of 53D371F250JP6
QUANTITY
53D371F250JP6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 53D371F250JP6
Internal Part NumberEIS-53D371F250JP6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)53D371F250JP6
Related Links53D371, 53D371F250JP6 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
53D371F250JP6 Details Description
Related parts for 53D371F250JP6
LCD MODULE 16X2 CHARACTER datasheet.pdf
IC COUNTER 14STAGE BIN 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 7.68 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS NPN TO-92 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.305" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf