Vishay/Sprague 53D472G063JP6
53D472G063JP6 picture photo
Mfg. Part Number
53D472G063JP6
Brief Description
4700UF 63V 25.4X66.68 85C AXI
Datasheet Download
53D472G063JP6.pdf
Availability of 53D472G063JP6
QUANTITY
53D472G063JP6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 53D472G063JP6
Internal Part NumberEIS-53D472G063JP6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)53D472G063JP6
Related Links53D472, 53D472G063JP6 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
53D472G063JP6 Details Description
Related parts for 53D472G063JP6
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
TAPE ALUMINUM FOIL 4"X5YD datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DBL 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR PIN .100" 2UA datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
HDM SMPR067F110O K (CUTS) datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 68 OHM 16SOIC datasheet.pdf