Vishay/Sprague 53D632G035JL6
53D632G035JL6 picture photo
Mfg. Part Number
53D632G035JL6
Brief Description
6300UF 35V 25.4X53.98 85C AXI
Datasheet Download
53D632G035JL6.pdf
Availability of 53D632G035JL6
QUANTITY
53D632G035JL6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 53D632G035JL6
Internal Part NumberEIS-53D632G035JL6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)53D632G035JL6
Related Links53D632, 53D632G035JL6 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
53D632G035JL6 Details Description
Related parts for 53D632G035JL6
RES ARRAY 2 RES 330 OHM 0606 datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 2.5MM R/A GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL DISKONCHIP PCI-G datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CONTACT BLOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 50POS BRD-FPC datasheet.pdf