FFF 54101-T30-05
54101-T30-05 picture photo
Mfg. Part Number
54101-T30-05
Brief Description
BERGSTIK 0.100 TH HEADER
Datasheet Download
54101-T30-05.pdf
Availability of 54101-T30-05
QUANTITY
54101-T30-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 54101-T30-05
Internal Part NumberEIS-54101-T30-05
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,500
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions5
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54101-T30-05
Related Links54101-, 54101-T30-05 Datasheet, FFF Distributor
54101-T30-05 Details Description
Related parts for 54101-T30-05
THERMISTOR NTC 100K OHM 2% 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .100" T/H GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 10COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf