FFF 54111-109061700LF
54111-109061700LF picture photo
Mfg. Part Number
54111-109061700LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54111-109061700LF.pdf
Availability of 54111-109061700LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54111-109061700LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54111-109061700LF
Internal Part NumberEIS-54111-109061700LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions6
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.025" (26.03mm)
Length - Post (Mating)0.261" (6.62mm)
Length - Stack Height0.669" (17.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54111-109061700LF
Related Links54111-10, 54111-109061700LF Datasheet, FFF Distributor
54111-109061700LF Details Description
Related parts for 54111-109061700LF
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
VARISTOR 18.7V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 3.7KHZ PCB datasheet.pdf
VARISTOR 18.7V 500A DISC 7MM datasheet.pdf
IC BATT PROT 2-4CELL LI-ION SM8 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf