FFF 54111-111082250LF
54111-111082250LF picture photo
Mfg. Part Number
54111-111082250LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54111-111082250LF.pdf
Availability of 54111-111082250LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54111-111082250LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54111-111082250LF
Internal Part NumberEIS-54111-111082250LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions8
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.225" (31.12mm)
Length - Post (Mating)0.245" (6.22mm)
Length - Stack Height0.886" (22.50mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54111-111082250LF
Related Links54111-11, 54111-111082250LF Datasheet, FFF Distributor
54111-111082250LF Details Description
Related parts for 54111-111082250LF
MULTIVIBRATOR DUAL MONO 16SOP datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN TERMINATOR PLUG N 50OHM datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 270 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf