FFF 54111-116102150LF
54111-116102150LF picture photo
Mfg. Part Number
54111-116102150LF
Datasheet Download
54111-116102150LF.pdf
Availability of 54111-116102150LF
QUANTITY
54111-116102150LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54111-116102150LF
Internal Part NumberEIS-54111-116102150LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions10
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.425" (36.20mm)
Length - Post (Mating)0.484" (12.29mm)
Length - Stack Height0.846" (21.50mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)