FFF 54111-116102350LF
54111-116102350LF picture photo
Mfg. Part Number
54111-116102350LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54111-116102350LF.pdf
Availability of 54111-116102350LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54111-116102350LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54111-116102350LF
Internal Part NumberEIS-54111-116102350LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions10
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.425" (36.20mm)
Length - Post (Mating)0.405" (10.29mm)
Length - Stack Height0.925" (23.50mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54111-116102350LF
Related Links54111-11, 54111-116102350LF Datasheet, FFF Distributor
54111-116102350LF Details Description
Related parts for 54111-116102350LF
IC RF PWR CNTRL 2GHZ DUAL 8MSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A 6DFN datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 1% 2W 3264 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 OLIVE datasheet.pdf
MINI SPOX PLUG HOUSING 3POS datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPST-NC 50MA 16V datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
6POS,TAB 1.6X0.6,PIN HSG,ASSY datasheet.pdf