FFF 54111-810052200LF
54111-810052200LF picture photo
Mfg. Part Number
54111-810052200LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54111-810052200LF.pdf
Availability of 54111-810052200LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54111-810052200LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54111-810052200LF
Internal Part NumberEIS-54111-810052200LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions5
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.125" (28.58mm)
Length - Post (Mating)0.164" (4.17mm)
Length - Stack Height0.866" (22.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54111-810052200LF
Related Links54111-81, 54111-810052200LF Datasheet, FFF Distributor
54111-810052200LF Details Description
Related parts for 54111-810052200LF
CONN RCPT 36POS IPASS RT ANG SMD datasheet.pdf
RES 27 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 28.63636MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 96A DPAK datasheet.pdf
LED XLAMP CXA1507 WHITE datasheet.pdf
SHAFTLESS CONTACTING ENCODERS datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf