FFF 54112-108121200LF
54112-108121200LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-108121200LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54112-108121200LF.pdf
Availability of 54112-108121200LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54112-108121200LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-108121200LF
Internal Part NumberEIS-54112-108121200LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions12
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.925" (23.50mm)
Length - Post (Mating)0.358" (9.09mm)
Length - Stack Height0.472" (12.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-108121200LF
Related Links54112-10, 54112-108121200LF Datasheet, FFF Distributor
54112-108121200LF Details Description
Related parts for 54112-108121200LF
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
CONN SHUNT 2.54MM TIN 6.5MM BLK datasheet.pdf
CAP CER 470PF 3.15KV RADIAL datasheet.pdf
VI-IAM INPUT ATTENUATOR MODULE datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 1.27MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 9.2VC DFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS SKT datasheet.pdf