FFF 54112-110441900LF
54112-110441900LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-110441900LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54112-110441900LF.pdf
Availability of 54112-110441900LF
QUANTITY
54112-110441900LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-110441900LF
Internal Part NumberEIS-54112-110441900LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions44
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.125" (28.58mm)
Length - Post (Mating)0.282" (7.17mm)
Length - Stack Height0.748" (19.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-110441900LF
Related Links54112-11, 54112-110441900LF Datasheet, FFF Distributor
54112-110441900LF Details Description
Related parts for 54112-110441900LF
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC CTRLR PWR SW ZERO VOLT 8DIP datasheet.pdf
CONN ACCY 7.2MM GUIDE SOCKET datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 9SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ENCLOSED SW OPSIDE ROTARY LEVER datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 72.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
MOV 35VAC 1206 SMD datasheet.pdf