FFF 54112-809062000LF
54112-809062000LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-809062000LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54112-809062000LF.pdf
Availability of 54112-809062000LF
QUANTITY
54112-809062000LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-809062000LF
Internal Part NumberEIS-54112-809062000LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions6
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.025" (26.03mm)
Length - Post (Mating)0.143" (3.62mm)
Length - Stack Height0.787" (20.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-809062000LF
Related Links54112-80, 54112-809062000LF Datasheet, FFF Distributor
54112-809062000LF Details Description
Related parts for 54112-809062000LF
IC ADC BRIDGE TRANSDUCER 24TSSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - CPC26S/AE26M/CCE26S datasheet.pdf
RES SMD 2.37 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.15K OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf