FFF 54112-809141800LF
54112-809141800LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-809141800LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54112-809141800LF.pdf
Availability of 54112-809141800LF
QUANTITY
54112-809141800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-809141800LF
Internal Part NumberEIS-54112-809141800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions14
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.025" (26.03mm)
Length - Post (Mating)0.221" (5.62mm)
Length - Stack Height0.709" (18.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-809141800LF
Related Links54112-80, 54112-809141800LF Datasheet, FFF Distributor
54112-809141800LF Details Description
Related parts for 54112-809141800LF
FILTER LINE 3.9MH 1.8A VERTICAL datasheet.pdf
ADAPTER TARGET HEAD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf
SGE-225-2-0300 01500C SFTY EDGE datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 120A I2PAK datasheet.pdf