FFF 54121-108051400LF
54121-108051400LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-108051400LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54121-108051400LF.pdf
Availability of 54121-108051400LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54121-108051400LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-108051400LF
Internal Part NumberEIS-54121-108051400LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions5
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.925" (23.50mm)
Length - Post (Mating)0.253" (6.44mm)
Length - Stack Height0.551" (14.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-108051400LF
Related Links54121-10, 54121-108051400LF Datasheet, FFF Distributor
54121-108051400LF Details Description
Related parts for 54121-108051400LF
RES 33K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
DSUB CABL-AMU37K/ AE37G / AMU37K datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 20-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
508 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf