FFF 54121-108361600LF
54121-108361600LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-108361600LF
Datasheet Download
54121-108361600LF.pdf
Availability of 54121-108361600LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54121-108361600LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-108361600LF
Internal Part NumberEIS-54121-108361600LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions36
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.925" (23.50mm)
Length - Post (Mating)0.175" (4.45mm)
Length - Stack Height0.630" (16.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-108361600LF
Related Links54121-10, 54121-108361600LF Datasheet, FFF Distributor
54121-108361600LF Details Description
Related parts for 54121-108361600LF
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 17A DPAK datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
DEVELOPMENT 1.27MM SKT 217-BGA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 50V datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR 1.5A 8DFN datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf