FFF 54121-118041200LF
54121-118041200LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-118041200LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54121-118041200LF.pdf
Availability of 54121-118041200LF
QUANTITY
54121-118041200LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-118041200LF
Internal Part NumberEIS-54121-118041200LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Number of Positions4
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.102" (28.00mm)
Length - Post (Mating)0.510" (12.95mm)
Length - Stack Height0.472" (12.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-118041200LF
Related Links54121-11, 54121-118041200LF Datasheet, FFF Distributor
54121-118041200LF Details Description
Related parts for 54121-118041200LF
RES SMD 75.9K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS T 50A 300V datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 450V X7T 1210 datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 500K 1CH 16MSOP datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK/NAT 5.12"LX3.43"W datasheet.pdf
CONN RCPT FLEX 3POS W/PINS datasheet.pdf
IC ANLG SWITCH DUAL SPST 10MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE SKT RA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf