FFF 54121-119031600LF
54121-119031600LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-119031600LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54121-119031600LF.pdf
Availability of 54121-119031600LF
QUANTITY
54121-119031600LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-119031600LF
Internal Part NumberEIS-54121-119031600LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Number of Positions3
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.882" (22.40mm)
Length - Post (Mating)0.132" (3.35mm)
Length - Stack Height0.630" (16.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-119031600LF
Related Links54121-11, 54121-119031600LF Datasheet, FFF Distributor
54121-119031600LF Details Description
Related parts for 54121-119031600LF
IC INVERTER 8-INPUT 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 768K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 25NS 84PLCC datasheet.pdf
CONN HEADR .079" 30POS VERT TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 20 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 80POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf