FFF 54121-406041150LF
54121-406041150LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-406041150LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54121-406041150LF.pdf
Availability of 54121-406041150LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54121-406041150LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-406041150LF
Internal Part NumberEIS-54121-406041150LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Number of Positions4
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.744" (18.90mm)
Length - Post (Mating)0.171" (4.35mm)
Length - Stack Height0.453" (11.50mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-406041150LF
Related Links54121-40, 54121-406041150LF Datasheet, FFF Distributor
54121-406041150LF Details Description
Related parts for 54121-406041150LF
RECEPT WRAPOST .032-.046" .089" datasheet.pdf
TERM RING EXP VYL 8AWG #8 datasheet.pdf
CAP CER 91PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SNAP FIT IEC OUTLET datasheet.pdf
CONN RECEPT 50POS .8MM W/BOSS datasheet.pdf